MCN Pop Algemeen Popencyclopedie Muzikanten service
FRET magazine
print deze pagina
verstuur deze pagina
english version
Neem nu een abonnement op FRET
In a cabin with
Bezoek onze downloadwinkel
Do-The-Undo (2005 - 2008)

Do-The-Undo is de band van Anne Soldaat, de voormalige gitarist van Daryll-Ann.
Genres
pop, rock
Pseudoniemen
Do The Undo
Bezetting
Anne Soldaat zang, gitaar, componist, tekstdichter
Henk Jonkers drums
Matthijs van Duijvenbode orgel, piano, zang
Reyer Zwart basgitaar

Overige muzikanten
Dick Brouwers basgitaar
historie

2004 - 2006
Na het uiteenvallen van Daryll-Ann in 2004 fungeert gitarist Anne Soldaat als co-producer van Escapades, het tweede album van Gem. Verder maakt hij deel uit van de gelegenheidsformatie Bouillon en werkt hij in 2005 aan de muziek bij het prentenboek The Cat-A-Day-Tales. Do-The-Undo bestaat verder uit toetsenist Thijs van Duijvenbode, drummer Henk Jonkers (Fatal Flowers, Hallo Venray, 13) en bassist Dick Brouwers (Daryll-Ann, Ellen ten Damme, 13).
 

2007
Do-The-Undo speelt in januari op Noorderslag te Groningen. Bij Excelsior verschijnt in dezelfde maand het eerste, titelloze album met daarop klassieke gitaarrock met invloeden uit de jaren zestig en begin jaren zeventig. In februari vervangt Reyer Zwart bassist Dick Brouwers. Anne Soldaat levert in de zomer bijdragen aan het programma De Stratemaker Op Zee van Solo tijdens het rondtrekkende theaterfestival De Parade.
 

2008
Do-The-Undo staat in maart op SXSW in Austin, Texas. In mei volgt een optreden op het New Music West festival in Vancouver, Canada. Anne Soldaat is een van de vijf componisten die muziek maken voor het album Freeland bij de roman Vreeland van de Utrechtse auteur en popjournalist Jerry Goossens. De nummers op de cd worden uitgevoerd door de fictieve groep The Group.
 

2009
Vanaf het album In Another Life (april) is Anne Soldaat niet langer meer actief als Do-The-Undo, maar onder zijn eigen naam.
 

Deze band is genoemd in de biografie van...